Fazuľa Adzuki Bio  250g
U Vážky

Fazuľa Adzuki Bio 250g

Kód 0001396
  • Bezlepkové
  • BIO

Fazuľa adzuki je dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny uľohydrátov a kyseliny listovej. Obsahuje dôležité minerály ako mangán, horčík, meď, fosfor a tiež vitamíny B 6, tiamín, riboflavín. Štúdie ukazujú, že adzuki obsahuje až 29 rôznych antioxidantov, čím sa radí k potravinám najbohatším na tieto zložky. Adzuki, ako aj ďalšie strukoviny, podporuje zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi.

Fazuľa adzuki je jednoročná rastlina pestovaná vo Východnej Ázií a v Himalájach. Veľmi rozšírená je aj v Japonsku. Jej plody sú malé a podlhovasté, vínovej až hnedej farby a na jednej strane majú bielu čiarku. Je často nazývaná i kráľovnou fazúľ.

1,13 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Čína

Zloženie: BIO Fazuľa Adzuki

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 295 kJ / 310 kcal, tuky: 0,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 63g, z toho cukry: < 0,01g, bielkoviny: 20g, soľ: 0,012g, vláknina: 8,7g

Adzuki je vynikajúca aj na čistenie pleti. Prášok z fazule môžeme použiť napríklad s aloe gélom, aby sme vytvorili výživnú masku.

PRÍPRAVA: Fazuľu prepláchneme a namočíme na 8 hodín. Následne vodu zlejeme, doplníme čerstvú a varíme 45 min až 1 hodinu.

Fazuľu adzuki môžete variť, nakličovať a fermentovať. Používa sa ako doplnok k polievkam, šalátom a ryžovým pokrmom.

Pasta z fazúľ adzuki je súčasťou mnohých čínskych a japonských jedál. V ázijskej kuchyni sa používajú najčastejšie  pri príprave sladkých pokrmov.

Populárnu ázijskú zmes si urobíme z uvarenej fazule, ktorú rozdrvíme spolu s cukrom do sladkej červenej pasty. Táto pasta sa používa ako náplň do dezertov či pikantných jedál. Môže byť tiež mletá na múku a použitá na pečenie.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.