• Novinka
U Vážky

Hŕstka Premium 250g

Kód 0001401

Hŕstka je zmes vybraných strukovín obohatených o jačmenné krúpy. Je skvelým základom pre polievky, prívarky či šaláty.

Strukoviny sú dôležitým zdrojom bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov. Vďaka ich zloženiu a nízkemu glykemickému indexu sú významnou súčasťou racionálnej stravy.

0,60 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 29.11 23:59, budú doručené 1.12. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

PRÍPRAVA: Hŕtsku prepláchneme a vopred namočíme minimálne na 4 hodiny. Vodu zlejeme, opäť prepláchneme a varíme v čistej vode (cca 1/2 l vody na 250 g hŕstky) približne 60 minút do požadovanej konzistencie. Podľa chuti dosolíme až pred dovarením. Strukovinové polievky je najlepšie uvariť aspoň deň pred plánovanou konzumáciou, pretože lepšie chutia odstaté.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Hrach zelený polený, hrach žltý polený, šošovica hnedá, šošovica veľkozrnná, šošovica červená, JAČMENNÉ krúpy, fazuľa Mungo, fazuľa Adzuki, fazuľa biela malá

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 471 kj / 351 kcal, tuky: 1,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 61,8g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 23,3g, soľ: 0g

Alergény: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.