Šošovica čierna Beluga 250g
U Vážky

Šošovica čierna Beluga 250g

Kód 0001407
  • Bezlepkové

Čierna šošovica je najmenším druhom šošovice. Svojim tvarom a farbou pripomína prémiový sibírsky Beluga kaviár. Preto sa  často nazýva aj "kaviár vegetariánov". Tmavú farbu má vďaka vysokej koncentrácii antokyanov, antioxidantov, ktoré sa nachádzajú v modro-fialových plodoch ako sú čučoriedky alebo slivky.

Varením semena získavajú lesk, zachovávajú si tvar a šupka nepraská. Beluga vás však dostane nielen netradičným vzhľadom, ale aj jedinečnou chuťou pripominajúcou orechy.

1,13 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kanada

Zloženie: Šošovica čierna Beluga

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 597 kJ / 382 kcal, tuky: 2,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 74,5g, z toho cukry: 3,8g, bielkoviny: 35,2g, soľ: 0,05g

Beluga pri varení púšťa farbu, prekvapí vás svetlá tyrkysová farba vody.

PRÍPRAVA: Stačí ju premyť v studenej vode, ale pre ešte lepšiu stráviteľnosť ju môžeme na niekoľko hodín namočiť. Varí sa 25- 30 minút.  Solíme až po uvarení, alebo tesne pred jej dovarením.

Belluga je ideálna na prípravu polievok, zeleninových šalátov, fašírok či placiek. Môžeme ju použiť ako prílohu alebo samostatné jedlo. Vďaka svojej farbe je ozdobou každého šalátu či rizota.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.