U Vážky

Šošovica žltá lúpaná polená 100g

Kód 0001408
  • Bezlepkové

Žltá šošovica má jemnú, až orieškovú chuť.  Nemá šupku, a preto je ľahko stráviteľná a vhodná aj pre deti. V Indii je jednou z najdôležitejších plodín, často označovaná ako "Dhal".

0,38 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 17.1 23:59, budú doručené 19.1. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Kanada

Zloženie: Šošovica žltá lúpaná polená

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 423 kj / 340 kcal, tuky: 1,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 58,5g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 22g, soľ: 0g

Čím sú zrnká žltej šošovice menšie, tým je ich chuť intenzívnejšia.

PRÍPRAVA: Žltú šošovicu nie je potrebné pred varením namáčať. Varíme 15 až 20 minút, ľahko sa rozvarí. Výhoda rýchlej prípravy je, že ju nemusíme pripravovať osobitne, ale priamo v polievke s ďalšou zeleninou alebo spolu s ryžou. Nie je vhodná na klíčenie.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.