Slovenská fazuľa malá biela 250g
U Vážky

Slovenská fazuľa malá biela 250g

Kód 0001701
  • Bezlepkové

Fazuľa biela obsahuje najviac vlákniny zo všetkých druhov fazúľ.  Je prirodzene bezlepková. Jej konzumácia udržuje zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi.

Fazuľa pochádza z teplých oblastí Južnej a Strednej Ameriky, kde bola pestovaná tisíce rokov. Dnes je dôležitým zdrojom potravy pre ľudí na celom svete, hlavne  však v  Afrike, Indii a Latinskej Amerike. Existuje  viac ako 600 kultivarov, plody sa líšia vo veľkosti, farbe a tvare. V zložení sú rozdiely len minimálne. Fazuľa je dobrým zdrojom bielkovín, škrobov a vlákniny. Obsahuje vitamíny (vitamin C, kyselinu listovú a ďalšie vitamíny skupiny B), minerály (mangán, železo, zinok, horčík a vápnik). Má nízky glykemický index a nízky obsah tuku, sodíka a cholesterolu.

0,85 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 22.4 23:59, budú doručené 24.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

0 ks na sklade

Viac o produkte

Fazuľa nie je kompletným zdrojom proteínov potrebných pre náš organizmus. Pre ich zabezpečenie je vhodné  kombinovať ju s ryžou, šošovicou, kukuricou alebo semiačkami. Vhodnou kombináciou sa stáva dôležitou zložkou stravy vegánov a vegetariánov.

PRÍPRAVA: Fazuľu namočíme na noc do vody, pred varením vodu zlejeme a varíme v čistej vode do mäkka, cca 1 hodinu, osolíme až tesne pred dovarením.

POUŽITIE: Fazuľu namočíme na noc do vody, pred varením vodu zlejeme a varíme v čistej vode do mäkka, cca 1 hodinu, osolíme až tesne pred dovarením.

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Fazuľa biela malá

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 371 kJ / 323 kcal, tuky: 1,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1g, sacharidy: 57g, z toho cukry: 7,6g, bielkoviny: 20g, soľ: 0,02g, vláknina: 5,4

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.


Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.