Amaranth BIO 100g
U Vážky

Amaranth Bio 250g

Kód 0001360
  • Bezlepkové
  • BIO

Amaranth je často považovaný za plodinu budúcnosti. Má vysokú výživovú hodnotu, nízky glykemický index a je prirodzene bezlepkový  Unikátne zloženie ho predurčuje pre široké využitie. Zaradiť do jedálnička by ho mali deti, športovci, staršia generácia a samozrejme ľudia s diabetickou diétou a celiakiou .

Poskytuje komplexné bielkoviny, podobné tým živočíšnym, ale neobsahuje nasýtene mastné kyseliny a ani cholesterol. Na vlákninu je trikrát bohatší ako pšenica. Obsahuje minerály mangán,horčík, draslík železo,selén, ďalej vitamíny A,B, C, E a antioxidanty.

Spracováva sa na múku, na výrobu veľmi kvalitného oleja a robia sa z neho pukance.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: India

Zloženie: BIO Amaranth

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 539 kJ / 365 kcal, tuky: 7g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,5g, sacharidy: 59g, z toho cukry: 1,7g, bielkoviny: 14g, soľ: 0,01g, vláknina: 6,7g

Ak chceme posilniť naše vlasy a zabrániť ich vypadávaniu, môžeme použiť šťavu z listov amaranthu a aplikovať ju na umyté vlasy. Vďaka aminokyseline lyzín obsiahnutej v amaranthe budú vlasy zdravé.

Amaranthový olej je zdrojom skvalénu, silného antioxidantu, ktorý sa nachádza aj v ľudskej koži. Tento olej dokáže zázračne kožu obnoviť, vyliečiť rany, ekzémy, plesňové a kožné infekcie.

PRÍPRAVA: Amarant vždy prepláchneme vodou. Jeho príprava je podobná príprave ryže. Na 1 hrnček amarantu pridáme 1,5 - 2 hrnčeky vody a štipku soli. Varí sa, až pokiaľ sa všetka voda neodparí, cca 20 minút. Ak chceme pripraviť amaratovú kašu, pomer je 1 diel amarantu a 3 diely vody alebo mlieka.

Na priamu konzumáciu opražíme amaranth na panvici a prikryjeme pokrievkou ako pri príprave pukancov. Keď semienka prestanú pukať, môžeme konzumovať.

Amaranth je vhodný ako príloha k mäsu či zelenine. Môžete ho použiť aj na sladký nákyp. Slúži aj ako zahusťovadlo vďaka škrobu, ktorý uvoľňuje pri varení.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.