Cirok lúpaný Bio 250g
U Vážky

Cirok lúpaný Bio 250g

Kód 0001361
  • Bezlepkové
  • BIO

Cirok je dôležitá poľnohospodárska plodina z čeľade lipnicovité, ktorú Egypťania pestovali už 5 000 až 7 000 rokov pred našim letopočtom. Dnes je základnou potravinou pre viac ako 300 miliónov ľudí na svete. Cirok sa veľmi dobre adaptuje v regiónoch, kde sú suché letá, potrebuje menej vody ako kukurica, či akákoľvek iná plodina, je nenáročný na obsah živín v pôde.

V porovnaní s kukuricou a ryžou má cirok vyšší obsah bielkovín, horčíka, železa a draslíka. Zrno ciroku obsahuje komplexné sacharidy, vlákninu, vitamíny skupiny B, tiež polyfenoly s antioxidačným účinkom. Je prirodzene bezlepkový.

1,00 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 13.6 23:59, budú doručené 15.6. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: 100% BIO cirok biely lúpaný

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 417,02 kJ / 339 kcal, tuky: 3,3g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g, sacharidy: 74,6g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 11,3g, soľ: 0,02g

Podľa účelu využitia sa cirok rozdeľuje do 4 skupín. Je to cirok zrnový, pestovaný ako obilnina, cirok cukrový a sudánsky používaný na kŕmne účely a cirok metlový alebo technický, z ktorého sa vyrábajú metly a kefy.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.