Jačmeň nahý Bio 250g
U Vážky

Jačmeň nahý Bio 250g

Kód 0001362
  • BIO

Jačmeň nahý má vyššiu nutričnú kvalitu a pestuje sa na potravinárske účely. Je zdrojom sacharidov, najmä škrobu, potravinovej vlákniny a jej rozpustnej zložky beta-glukánu. Obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín a bielkoviny. Zrno obsahuje najmenej lipidov zo všetkých obilnín. Je zdrojom vitamínov skupiny A, B a E. Z minerálnych látok obsahuje hlavne draslík, horčík, vápnik, železo a kremičitany. Zrno sa vyznačuje nízkym obsahom lepku. Jačmeň má nízky glykemický index.

Konzumovať môžeme aj mladý jačmeň. Jeho rozdrvením a usušením či vylisovaním vzniká zelený prášok, ktorý je bohatý na antioxidanty, minerály, stopové prvky. vitamíny B, C, E, H, K a beta-karotén.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: BIO JAČMEŇ nahý

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 420 kj / 336 kcal, tuky: 3g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g, sacharidy: 60g, z toho cukry: 1,2g, bielkoviny: 12g, soľ: 0g, vláknina: 12g

Alergémy: 1

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.