Jačmenné krúpy 250g
U Vážky

Jačmenné krúpy 250g

Kód 0001365

Krúpy vznikajú brúsením obalovej vrstvy obilného zrna. Kým zrno jačmeňa nahého je celozrnná obilnina (obsahuje šupku obaľujúcu zrno), krúpy túto časť zrna neobsahujú, ich nutričná hodnota je nižšia, príprava však jednoduchšia. Rýchlejšie sa uvaria. Krúpy sa číslujú podľa veľkosti. Najväčšie sú desiatky, stredné sedmičky a najmenšie trojky. Krúpy s veľkosťou 1 až 2 milimetre sa nazývajú lámanka alebo perličky.

Jačmenné krúpy sú zdrojom sacharidov, najmä škrobu. Obsahujú potravinovú vlákninu, aminokyseliny a bielkoviny. Sú zdrojom vitamínov skupiny A, B a E. Z minerálnych látok obsahujú hlavne draslík, horčík, vápnik, železo a kremičitany. Majú nízky obsah lepku.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: JAČMENNÉ krúpy

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 480 kJ / 350 kcal, tuky: 2,8g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,5g, sacharidy: 68g, z toho cukry: 0,7g, bielkoviny: 9,2g, soľ: 0g, vláknina: 7,4g

Alergény: 1

Lekári odporúčajú konzumovať krúpy najmä ráno, pretože vtedy stabilizujú hladinu cukru v krvi, a to ešte viac ako ovsené vločky.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.