Pšeno Bio 250g
U Vážky

Pšeno Bio 250g

Kód 0001368
  • Bezlepkové
  • BIO

Pšeno patrí k najstarším kultúrnym plodinám. Pochádza pravdepodobne z Afriky, odkiaľ sa rozšírilo do Ázie a Indie a odtiaľ postupne do Európy. Vzniká lúpaním zrna prosa.

Pšeno neobsahuje lepok, je ľahko stráviteľné, má optimálny pomer živín a nízky glykemický index. Je bohaté na komplexné sacharidy, vlákninu a antioxidanty. Svojím zložením pomáha znižovať hladinu cholesterolu a stabilizovať hladinu cukru v krvi. Obsahuje menšie množstvo proteínov a tukov. Z vitamínov sú zastúpené hlavne vitamíny skupiny B, z minerálov mangán, meď, horčík, fosfor a železo. Má jemnú orieškovú príchuť a je rýchlo uvarené.

Antinutričné látky obsiahnuté v pšene blokujú vstrebávanie určitých minerálov. Ich vplyv vieme zmierniť správnou prípravou, prepláchnutím a namáčaním.

0,70 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 16.5 23:59, budú doručené 18.5. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 5 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Ukrajina

Zloženie: BIO Pšeno

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením

Výživové hodnoty:

1 457 kJ / 348 kcal, tuky: 4,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,7g, sacharidy: 71,6g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 10,5g, soľ: 0,005g

Na mnohých moravských svadbách ešte aj dnes podávajú pšenovú kašu podľa starodávneho zvyku ako záverečné jedlo na svadobnej hostine, aby mali novomanželia vždy dosť peňazí.

PRÍPRAVA: Pred prípravou pšeno trikrát prepláchneme. Môžeme namočiť cez noc. Varíme vo vode 15 - 20 minút v pomere 1 šálka pšena a 2 šálky vody. Ak chceme pripraviť kašu, zalejeme väčším množstvom vody a môžeme variť aj 1 - 2 hodiny, čím zvýšime energetickú hodnotu pokrmu.

V kuchyni má široké využitie. Podávame ako prílohu k jedlám, do polievok, placiek, šalátov, nátierok, omáčok, do kaše či dezertov a koláčov. Uvarením v mlieku alebo v ovocnej šťave pripravíme kašu, ktorú môžeme dochutiť pridaním ovocia, kokosu, vanilky či škorice.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.