Pukancová kukurica popcorn 250g
U Vážky

Pukancová kukurica popcorn 250g

Kód 0001369
  • Bezlepkové
  • BIO

Predpokladá sa, že cielená kultivácia kukurice začala niekedy medzi rokmi 4 000 a 3000 pred Kristom na území strednej Ameriky. Do Európy ju priviezli Španieli, na Slovensko sa dostala z Maďarska v polovici 18. storočia. V potravinárskom priemysle slúži kukurica ako zdroj oleja, škrobu, glukózy, fruktózového sirupu a bioethanolu. 

Kukurica obsahuje najmä škroby a vlákninu. Kým cukrová kukurica je bohatá na vitamíny, pukancová obsahuje najmä minerály, hlavne mangán, horčík, meď a zinok.

Pukancová kukurica má malé zrná s mäkkým škrobovitým jadrom a veľmi tvrdým plášťom. Pri zahrievaní sa voda uzatvorená v jadre premení na paru a tá plášť nakoniec roztrhne.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Maďarsko

Zloženie: 100% Kukurica. Vyrobené v závode spracovávajúcom OBILNINY, ORECHY, SÓJU, SEZAM, ARAŠIDY, SUŠENÉ MLIEKO.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%

Výživové hodnoty:

1 396 kJ / 333 kcal, tuky: 3,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 72,2g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 9,1g, soľ: 0g

Alergény: 5,6,7,8,11

Rozlišujeme 5 typov kukurice. Pukancová je pôvodný domestikovaný variant, tvorí cca 1% pestovanej rozlohy. Tvrdá alebo obyčajná je podobná pukancovej kukurici, no má väčšie zrno. Tvorí asi 14% rozlohy. Škrobnatá kukurica sa používa na múku. Má mäkké škrobové jadro a ľahko sa melie. Je to najbežnejšia kukurica pre priamu ľudskú spotrebu. Tvorí asi 12% rozlohy. Konský zub, najrozšírenejší typ kukurice, predstavuje cca 73% svetovej produkcie. Používa sa prevažne ako krmivo pre dobytok, v priemysle na výrobu škrobu, alkoholu a oleja Cukrová má najmenší podiel škrobu. Predstavuje zanedbateľnú časť produkcie čo sa týka rozlohy, ale predáva sa za veľmi vysokú cenu ako zelenina na vyspelých trhoch.

Na Slovensku sa z kukuričného šúpolia vyrábajú  bábiky.

PRÍPRAVA: Tento typ kukurice je vhodný  predovšetkým na výrobu pukancov.

Na panvicu dáme malé množstvo oleja, pridáme kukuricu, prikryjeme pokrievkou a pražíme na miernom ohni približne 15 minút. Vypneme ju keď prestane pukať.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.