Ryža Arborio 500g
U Vážky

Ryža Arborio 500g

Kód 0001374
  • Bezlepkové

Arborio je druh ryže pestovanej v Taliansku. Meno dostala podľa mesta Arborio v údolí rieky Pád, kde sa pestuje vo veľkom množstve. Ide o krátkozrnnú ryžu so zaobleným tvarom. Vďaka vysokému obsahu škrobu po uvarení ostávajú zrná pevné a aj napriek tomu jemné a mazľavé. Arborio veľmi dobre vstrebáva tekutiny a chute, čím je tento druh ryže vhodný na prípravu lahodného rizota, paelly alebo ryžového pudingu.

Arborio má nízky glykemický index, obsahuje zdravú kombináciu uhľohydrátov, bielkovín, vitamínov a minerálov. Už jedna šálka tejto ryže vám zabezpečí  približne 45% dennej potreby základných živín. Pozitívne vplýva na činnosť tráviaceho traktu, pomáha obnoviť funkciu čriev pri zažívacích ťažkostiach, ako sú zápcha a hnačka.

1,60 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: 100% ryža Arborio

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 456 kJ / 348 kcal, tuky: 0,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 79g, z toho cukry: 0,2g, bielkoviny: 6,5g, soľ: 0,01g, vláknina: 1,1g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.