Fazuľa biela veľká 250g
U Vážky

Fazuľa biela veľká 250g

Kód 0001397
  • Bezlepkové

Veľká biela fazuľa, nazývaná aj maslová, má jemnú konzistenciu a sladkastú chuť, čiastočne pripomínajúcu jedlé gaštany. Aj po uvarení si udrží svoj tvar, preto je veľmi vhodná do šalátov.  Má najvyšší obsah železa zo všetkých strukovín. Správna príprava maslovej fazule je veľmi dôležitá, nakoľko má vyšší obsah antinutrientu lektín, ktorý bráni vstrebávaniu živín.

1,65 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 20.6 23:59, budú doručené 22.6. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Ukrajina

Zloženie: Fazuľa biela maslová veľká

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

2 818 kj / 673 kcal, tuky: 1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 60g, z toho cukry: 2g, bielkoviny: 23g, soľ: 0,04g, vláknina: 15g

Fazuľa pochádza z teplých oblastí Južnej a Strednej Ameriky, kde bola pestovaná tisíce rokov. Dnes je dôležitým zdrojom potravy pre ľudí na celom svete, hlavne  však v  Afrike, Indii a Latinskej Amerike. Existuje  viac ako 600 kultivarov, plody sa líšia vo veľkosti, farbe a tvare. V zložení sú rozdiely len minimálne. Fazuľa je dobrým zdrojom bielkovín, škrobov a vlákniny. Obsahuje vitamíny (vitamin C, kyselinu listovú a ďalšie vitamíny skupiny B), minerály (mangán, železo, zinok, horčík a vápnik). Má nízky glykemický index a nízky obsah tuku,sodíka a cholesterolu.

Maslová fazuľa nie je kompletným zdrojom proteínov potrebných pre náš organizmus. Pre ich zabezpečenie je vhodné  kombinovať ju s ryžou, šošovicou, kukuricou alebo semiačkami.

V niektorých krajinách ju ľudia nazývajú i mesačnou fazuľou vzhľadom na jej ploský tvar polmesiaca.

PRÍPRAVA: Fazuľu prepláchneme a namočíme aspoň na 12 hodín. Môžeme pridať aj sódu bikarbónu, aby sme ešte viac neutralizovali obsah lektínu. Vodu zlejeme, fazule dobre prepláchneme a varíme na prudkom ohni 5 minút, následne vodu opäť zlejeme. Varíme v novej vode 45 - 60 minút.

Maslová fazuľa je vhodnou prílohou k jedlám z mäsa, rýb, hydiny či obilnín. Je obľúbenou súčasťou polievok a šalátov. Môžete si z nej tiež pripraviť chutné pyré alebo dip.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.