Fazuľa Mungo Bio 250g
U Vážky

Fazuľa Mungo Bio 250g

Kód 0001400
  • Bezlepkové
  • BIO

Mungo je druh fazule, ktorá je získavaná z luskov bôbovitej rastliny Vigna radiata. Chybne je mnohokrát nazývaná i ako zelená sója.

Obsahuje  sacharidy, bielkoviny a vlákninu. Je dobrým zdrojom kyseliny listovej  a ďalších vitamínov skupiny B, ďalej vitamínov A, C, E a K. Obsahuje betakarotén, aminokyseliny a z minerálov horčík, železo, fosfor, mangán, meď. Vďaka svojmu zloženiu má mungo antioxidačné, protizápalové účinky, pomáha udržiavať hladinu cukru, optimalizovať trávenie, znižovať krvný tlak a tiež udržiavať zdravé funkcie mozgu vďaka vitamínom skupiny B .Pre ľahkú stráviteľnosť je vhodné aj pre malé deti. Má chladivé účinky na telo.

Objednavky, ktoré budú objednané do 02.12 23:59, budú doručené 4.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Čína

Zloženie: BIO Fazuľa Mungo

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 305 kJ / 312 kcal, tuky: 1,3g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,3g, sacharidy: 44g, z toho cukry: 6,6g, bielkoviny: 24g, soľ: 0,04g, vláknina: 16g

Pochádza z Indie, kde je súčasťou tradičnej ajurvédskej stravy  a odtiaľ sa rozšírila  do Číny a Thajska. Mungo je najmenším druhom fazule, chuťou pripomínajúca zelený hrášok. Ako jedna z mála fazuľ sa môže jesť surová naklíčená. Mungo fazule sú vynikajúcim zdrojom živín, vitamínov a minerálov, čo z nich robí kvalitnú súčasť zdravej stravy.

Klíčením sa menia výživové hodnoty - má nižší obsah kalórií, viac voľných aminokyselín a antioxidantov. Dôležité je, že klíčením klesá hodnota kyseliny fytovej, ktorá je antinutrient a znižuje vstrebávanie minerálov.

V ajurvéde sa využíva prášok z mungo fazule na prípravu pleťovej masky (zmiešaním s vodou), ktorá detoxikuje a vyživuje pleť. Jednoduchá polievka sa podáva na zlepšenie trávenia a hydratáciu pokožky. Z čerstvých koreňov sa pripravuje povzbujúci nápoj.

PRÍPRAVA: Ak chceme mungo naklíčiť, fazuľky pretriedime, opláchneme vo vode a namočíme cez noc. Potom vodu zlejeme, fazuľky poriadne prepláchneme a necháme v pohári alebo na sitku klíčiť. Ráno a večer ich prepláchneme vodou aby nevyschli a necháme klíčiť ďalej. Už na druhý deň sa môžu konzumovať. Jedia sa samostatne, alebo sa pridávajú  do šalátov či ázijských jedál.

Ak chceme mungo variť, namočíme ho na noc do vody, pred varením vodu zlejeme a varíme v čistej vode do mäkka, cca 20 min.  Varená sa používa najmä do polievok, ale aj šalátov. Na varenie môžeme tiež použiť jemne naklíčené mungo.

Fazuľky sú chutné ako príloha, v šaláte alebo z nich možno pripraviť výbornú polievku a kari.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.