Slovenský hrach žltý polený 250g
U Vážky

Slovenský hrach žltý polený 250g

Kód 0001404
  • Bezlepkové

Je dobrým zdrojom bielkovín, škrobov a vlákniny. Vďaka obsahu vlákniny (rozpustnej i nerozpustnej) konzumáciu hrachu podporuje  zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi. Hrach má nízky glykemický index. Obsahuje karotenoidy, vitamíny A, K,  kyselinu listovú a ďalšie vitamíny skupiny B. Z minerálov najmä draslík,mangán, horčík, železo a meď.

0,38 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 22.4 23:59, budú doručené 24.4. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: Hrach žltý polený

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 377 kJ / 323 kcal, tuky: 1g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,04g, sacharidy: 57g, z toho cukry: 5,67g, bielkoviny: 25g, soľ: 0,01g

Hrach siaty  je jednoročná rastlina z čeľade bôbovité pochádzajúca z východného Stredomoria. Patrí medzi najstaršie a najrozšírenejšie strukoviny.

Hrach siaty, ako aj ďalšie strukoviny, obsahuje antinutrienty, ktoré bránia vstrebávaniu živín alebo môžu spôsobovať alergické reakcie. Preto je dôležité účinky týchto látok  znížiť namáčaním, varením klčením alebo fermetáciou.

Žltý hrach je múčnejší a menej sladký ako hrach zelený, chuťovo veľmi podobný cíceru.

Semená hrachu sa našli vo vykopávkach z doby kamennej. Už za čias Homéra sa označoval hrach za dar bohov. V 12.storočí sa pestoval ako jedna z hlavných plodín v kláštorných záhradách a od 15.storočia sa začal objavovať ako základná súčasť menu kráľovských dvorov.

PRÍPRAVA: Hrach žltý polený je mechanicky rozdelený na polovice, rýchlo sa uvarí a nie je nutné ho namáčať (samozrejme ak ho pred varením namočíte, bude rýchlejšie uvarený a ľahšie stráviteľný).  Jednu šálku hrachu varíme s troma šálkami vody 45 minút. Po dovarení stačí rozmixovať.

Vhondý na prípravu polievky, kaše, nátierok a fašírok. Použáva sa aj na prípravu pokrmov indickej kuchyne. Nie je vhodný na nakličovanie.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.