Slovenská sója 250g
U Vážky

Slovenská sója 250g

Kód 0001405
  • Bezlepkové

Sója je strukovina pochádzajúca z Východnej Ázie a patrí medzi najvýznamnejšie poľnohospodárske plodiny. Do Ameriky a Európy sa dostala v 18. storočí. Najväčšími producentmi sú USA a Argentína.

Vegáni a vegetariáni na sóju nedajú dopustiť. Pre najvyšší obsah bielkovín spomedzi všetkých rastlinných potravín má sója v ich jedálničku popredné miesto. 

0,40 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 26.9 23:59, budú doručené 28.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 4 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Zloženie: SÓJOVÉ bôby (GMO free)

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 866 kJ / 446 kcal, tuky: 19,2g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 2,8g, sacharidy: 29,4g, z toho cukry: 7,1g, bielkoviny: 35,1g, soľ: < 0,01g, vláknina: 9g

Alergény: 6

Sójové bôby sú bohatým zdrojom kvalitných rastlinných bielkovín ( 36 - 56% v suchom zrne), sú tiež zdrojom vlákniny, uhĺohydrátov  a mastných kyselín, najmä nenasýtených. Má nízky glykemický index, preto je vhodnou potravinou pre diabetikov.  Obsahuje vitamíny K1, B1 ( tiamín) , kyselinu listovú a fytovú, a tiež minerály - meď, mangán, fosfor. Sójové bôby majú vyšší obsah izoflavonoidov ako ostatné potraviny.  Sú to rastlinné fytoestrogény, ktoré pomáhajú regulovať hormonálnu rovnováhu v organizme žien v menopauze a pôsobia ako antioxidant. Zároveň však môžu u citlivých jedincov  znižovať činnosť štítnej žľazy.

Sója stále zostáva kontroverznou potravinou. Niektorí chvália jej pozitívne účinky na zdravie, kým iní tvrdia, že sója môže nášmu zdraviu škodiť. Výskumy a diskusie naďalej pokračujú. Väčšina aktuálnych štúdií považuje primeranú konzumáciu celých a fermentovaných sójových bôbov za bezpečnú a zdraviu prospešnú pre väčšinu ľudí. Podstatné však je konzumovať zásadne sóju GMO free, čiže geneticky nemodifikovanú.

Stará čínska legenda hovorí o 999 jedlách zo sóje, z ktorých každé je iné. V Ázijských krajinách je tradičný spôsob konzumácie sóje fermentovanej.

PRÍPRAVA: Sójové bôby je potrebné pred varením namáčať vo vode minimálne 12-16 hodín. Vodu zlejeme, bôby zalejeme asi trojnásobným objemom vody a varíme 2 ½ hodiny. Po dovarení vodu scedíme a môžeme podávať ako prílohu, do šalátov, alebo ju rozmixovať na kašu.

Do koláčov a na zahustenie omáčok a polievok sa hodí sójová múka. Sója je základom mnohých potravín ako sójové mlieko, jogurt, sójové mäso, sójová omáčka, tempeh, či obľúbené tofu.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.