Ryža guľatozrnná natural Bio 500g
U Vážky

Ryža guľatozrnná natural Bio 500g

Kód 0001697
  • Bezlepkové

Ryža siata je bylina z rodu ryža, pôvodom z tropickej a subtropickej juhovýchodnej Ázie. Existujú dva základné druhy ryže, čo sa týka tvaru: dlhozrnné (obsahujú menej škrobu a po uvarení sa nelepia) a krátkozrnné ryže (obsahujú viac škrobu, po uvarení sa lepia a sú vhodné najmä na rizoto, dezerty a sushi).

Podľa spôsobu pestovania rozlišujeme ryže na horské a nížinné. Horské odrody pestované na terasovitých políčkach sú menej náročné na pestovanie, výnosy sú nižšie, ale ryža je chutnejšia. Nížinné odrody poskytujú vyššiu úrodu, ale sú náročnejšie na pestovanie.

Objednavky, ktoré budú objednané do 30.11 23:59, budú doručené 2.12. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Ryža natural alebo aj celozrnná (pololúpaná) sa získava čiastočným lúpaním ryžového zrna. Počas tohto procesu sa odstráni zo surovej ryže vrchný obal, ktorý chráni zrno. Je teda čiastočne obalená tenkou šupkou. Ryža natural nie je leštená, ani brúsená. Na rozdiel od klasickej bielej ryže neobsahuje len škrob, ale aj podstatnú časť šupky a klíčku, ktoré obsahujú všetky dôležité živiny. V porovnaní s bielou ryžou má vyššiu biologickú hodnotu a viac vlákniny. Obsahuje minerály – mangán a selén, ktoré chránia bunky pred voľnými radikálmi, horčík a meď a tiež vitamíny skupiny B a E. Má protizápalové účinky.

Ryža natural je veľmi dobre stráviteľná, ľahká na žalúdok a nespôsobuje nadúvanie. Je prirodzene bezlepková a vhodná pre ľudí s celiakiou, či intolerianciami. Má nízky glykemický index, čím je vhodná pre diabetikov a pre ľudí, ktorí si chcú udržať optimálnu hmotnosť. Beta-glukány v natural ryži podporujú imunitu.

Pri kúpe ryže natural uprednostňujte ryžu z ekologického poľnohospodárstva, pretože vonkajší obal ryže môže obsahovať pesticídy.

Krajina pôvodu: Taliansko

Zloženie: BIO ryža guľatozrnná natural (nebrúsená, neleštená)

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

PRÍPRAVA: Natural ryžu prepláchneme, zalejeme dvojnásobným množstvom vody a varíme do zmäknutia cca 30-40 minút. Používame ju ako prílohu namiesto klasickej ryže. Je vhodná na prípravu rizota, ryžového nákypu a mliečnej ryže.

Výživové hodnoty:

1 549 kJ / 370 kcal, tuky: 2,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,6g, sacharidy: 77g, z toho cukry: 0,9g, bielkoviny: 7,9g, soľ: 0,02g, vláknina: 3,5g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.