Fazuľa strakatá veľká 250g
U Vážky

Fazuľa strakatá veľká 250g

Kód 0001698
  • Bezlepkové

Fazuľa je dobrým zdrojom bielkovín, škrobov a vlákniny. Obsahuje vitamíny (vitamin C, kyselinu listovú a ďalšie vitamíny skupiny B), minerály (mangán, železo, zinok, horčík a vápnik). Má nízky glykemický index a nízky obsah tuku,sodíka a cholesterolu. Vysoký obsahu vlákniny udržuje zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi.

Fazuľa pochádza z teplých oblastí Južnej a Strednej Ameriky, kde bola pestovaná tisíce rokov. Dnes je dôležitým zdrojom potravy pre ľudí na celom svete, hlavne však v Afrike, Indii a Latinskej Amerike. Existuje  viac ako 600 kultivarov, plody sa líšia vo veľkosti, farbe a tvare. V zložení sú rozdiely len minimálne.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Veľká strakatá fazuľa je najobľúbenejšia v Spojených štátoch a Mexiku. Po uvarení chutí podobne ako jedlé gaštany. Má typickú strakatú farbu a výraznú veľkosť. Čerstvo po zbere je prevažne fialová. Ľudovo sa u nás nazýva fazuľa švábka alebo bango.

V kombinácii s celozrnnými obilninami, ako je hnedá ryža, poskytuje fazuľa vysoko kvalitné proteíny, ktoré sú výbornou náhradou mäsa.

PRÍPRAVA: Fazuľu pred varením namočíme cez noc do vody, potom vodu zlejeme a varíme približne 1 hodinu. Solíme a dochucujeme až tesne pred uvarením.

POUŽITIE: Veľká strakatá fazuľa sa dáva najmä do tradičných hustých polievok, ale pridáva sa aj do obľúbeného mexického jedla chilli con carne a do šalátov.

Krajina pôvodu: Ukrajina

Zloženie: Fazuľa strakatá veľká

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 467 kJ / 351 kcal, tuky: 1,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,4g, sacharidy: 61,6g, z toho cukry: 0g, bielkoviny: 21,4g, soľ: 0g

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.