Šošovica červená 250g
U Vážky

Šošovica červená 250g

Kód 0001699
  • Bezlepkové

Červená šošovica má najjemnejšiu chuť a najkratší čas prípravy zo všetkých druhov šošovíc. Neobsahuje šupku, je ľahko stráviteľná a vhodná pre deti.

Po sójových bôboch a konope, má šošovica tretí najvyšší obsah bielkovín zo všetkých rastlín.  Je dobrým zdrojom vlákniny, kyseliny listovej, vitamínov skupiny B a minerálov – najmä železa, fosforu, horčíku, medi, draslíka a mangánu. Obsahuje polyfenoly, ktoré sú zas silnými antioxidantmi.

Vysoký obsah vlákniny (rozpustnej aj nerozpustnej) podporuje zdravé trávenie, znižuje vstrebávanie cholesterolu a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Je súčasťou jedálnićka vegánov, vegetariánov a športovcov. V kombinácii s celozrnnou potravinou poskytuje šošovica rovnakú kvalitu bielkovín ako mäso.

Objednavky, ktoré budú objednané do 28.10 23:59, budú doručené 30.10. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

PRÍPRAVA: Červenú šošovicu netreba vopred namáčať, nedá sa ani klíčiť. Jej príprava je veľmi rýchla, stačí ju variť 10 až 15 minút, ľahko sa rozvarí.

POUŽITIE: Je ideálna na prípravu polievok, pyré, omáčok a kaší, na výrobu placiek či zeleninových karbonátok. Ľahko sa rozvarí, preto je vhodná aj na zahusťovanie jedál. 

Krajina pôvodu: Turecko

Zloženie: Šošovica červená

Skladujte uzatvorené na suchom, tmavom a chladnom mieste

Výživové hodnoty:

1 280 kJ / 304 kcal, tuky: 1,5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,2g, sacharidy: 41g, z toho cukry: 1,1g, bielkoviny: 23g, soľ: 0,02g, vláknina 17

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.