Quinoa Bio 250g
U Vážky

Quinoa Bio 250g

Kód 0001370
  • Bezlepkové
  • BIO

Quinoa je stará kultúrna plodina, nazývaná aj mrlík čilský. Pôvodom je z pohoria Ánd v Bolívii, Peru a Chile, kde bola domestikovaná a už pred 5 000 rokmi bola dôležitou potravinou vtedajších obyvateľov. Má tvar malých bielych až žltých guľôčok a jemnú sladkú chuť.

Quinoa je vysoko hodnotná potravina bohatá na živiny. Obsah bielkovín je síce porovnateľný s ryžou, ale na rozdiel od iných rastlín obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, a má preto veľmi vysokú biologickú hodnotu. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Má nízky glykemický index, je prirodzene bezlepková, ľahko stráviteľná a vhodná aj pre dojčatá.

1,98 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 19.9 23:59, budú doručené 21.9. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 6 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Španielsko

Zloženie: BIO Quinoa biela.

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%

Výživové hodnoty:

1 645 kJ / 390 kcal, tuky: 6,6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,8g, sacharidy: 67g, z toho cukry: 2,8g, bielkoviny: 12g, soľ: 0,01g, vláknina: 5,5g

Vďaka jej vysokej nutričnej hodnote vyhlásila OSN rok 2013 za „Medzinárodný rok Quinoe“. Quinoa sa dostala aj do zoznamu NASA ako zdravá a ľahko pestovateľná  plodina vhodná na pestovanie v uzavretom systéme.

PRÍPRAVA: Quinoa sa pripravuje podobne ako ryža. Vysypeme ju do sitka a poriadne prepláchneme, najlepšie vo vriacej vode pre zbavenie horkosti. Na 1 diel semienok použijeme 2 diely vody. Necháme zovrieť, znížime plameň a na miernom ohni varíme 12 - 15 minút pod pokrievkou. Po vypnutí necháme aspoň 10 minút odstáť.

Quinoa sa dá kombinovať s akýmkoľvek druhom zeleniny. Je výborná ako príloha, dá sa z nej pripraviť studený aj teplý šalát. Je veľmi chutná v polievkach, ako hlavné jedlo, pikantná aj sladká. Pridaním orieškov, semienok, ovocia či škorice máme výdatné a zdravé raňajky alebo dezert. Pokiaľ dáme quinou variť s rastlinným mliekom a ochutíme medom alebo datľovým sirupom, získame skvelú kašu.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.