U Vážky

Slzovka obyčajná 250g

Kód 0001373
  • Bezlepkové

Slzovka obyčajná, nazývaná tiež Jóbove slzy alebo biela perla východu, je jednou z najdlhšie pestovaných obilnín na svete. Pochádza z juhovýchodnej Ázie, bola dôležitou súčasťou stravy v starom Egypte, Palestíne či v Grécku.

Táto bezlepková obilnina sa používa nielen ako potravina, ale aj v tradičnom liečiteľstve. Podľa tradičnej čínskej medicíny má slzovka silné čistiace účinky a pomáha pri detoxikáciu organizmu. Podporuje funkciu sleziny, odstraňuje hlieny a vlhkosť z organizmu, zvyšuje imunitu, pomáha pri žalúdočnej a črevnej slabosti. Semená slzovky obsahujú škrob, bielkoviny a tuk. Má vysoký obsah najmä betakaroténu, vitamínov skupiny B a vitamínu C. Obsahuje tiež minerály, hlavne draslík, vápnik, horčík, železo, meď, mangán, fosfor a zinok.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Thajsko

Zloženie: 100% Slzovka obyčajná

Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%

Výživové hodnoty:

1 612 kJ / 388 kcal, tuky: 7,4g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,05g, sacharidy: 67,1g, z toho cukry: 3,8g, bielkoviny: 13,3g, soľ: 0,05g, vláknina: 3,6g

Semená slzovky svojim tvarom pripomínajú slzu. Nazvali ju podľa utrpenia biblického Jóba. Môžeme sa stretnúť aj s názvom Dávidove či Ježišove slzy. V minulosti zo semien slzovky vyrábali šperky a v kláštoroch ružence. Hovorí sa, že takýto ruženec vlastnil aj pápež Ján Pavol II.

PRÍPRAVA: Slzovku prepláchneme a namočíme aspoň na 1 hodinu, ideálne cez noc. Varíme cca 25 - 30 minút. Ak kombinujme s inou obilninou, napríklad ryžou, kuskusom či bulgurom, pridávame maximálne 1/3 slzovky do celkového pomeru.

Slzovka je vhodná ako prísada do kaší, polievok a šalátov. Využíva sa aj ako príloha v kombinácii s ryžou alebo inými obilninami. Pražená s cukrom sa konzumuje ako cukrovinka, lúpaná ako pochutina podobne ako arašidy.

Odporúčané dávkovanie sú 2 polievkové lyžice slzovky denne.

V Číne z nej v jesennom období pripravujú pre deti kašu na podporu imunity v kombinácii s mrkvou.

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.