Ovos nahý BIO 250g
U Vážky

Ovos nahý BIO 250g

Kód 0001727
  • Bezlepkové
  • BIO

Ovos je obilnina pôvodom z východnej Európy a strednej Ázie. Patrí medzi najmladšie obilniny. Je vhodná na ľudskú konzumáciu, no využíva sa najmä ako krmivo.

Ovos ľahko rozpoznáme, jeho zrná nie sú uložené v klasoch, ale visia zo stebla v metlinách. Je veľmi dobrým zdrojom škrobov, vlákniny, bielkovín, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Obsah bielkovín je vyšší ako u iných obilnín. Rozpustná vláknina beta glukán má pozitívne účinky na zdravie, stabilizuje hladinu cukru v krvi a pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Z minerálov obsahuje hlavne mangán, fosfor, železo, meď, selén a horčík, z vitamínov vitamíny skupiny B. Ovos je prirodzene bezlepkový, rýchlo zasýti a potláča hlad.

Objednavky, ktoré budú objednané do 20.1 23:59, budú doručené 22.1. medzi 15:00 a 20:00.

Viac o produkte

Ovos je síce bezlepkový, avšak pri spracovaní môže byť kontaminovaný inou lepkovou obilninou, čo môže u citlivých jedincov vyvolať reakciu.

Ďalej sa spracováva na múku, vločky, kaše, ovsené mlieko a smotanu.

PRÍPRAVA: PPred tepelnou úpravou zrno prepláchneme a namočíme cez noc. Na 1 diel ovsa pridáme 2 diely vody. Nasledujúci deň varíme v tej istej vode 60 až 90 minút.

POUŽITIE: Uvarený ovos je skvelou prílohou k hlavným jedlám, je zdravšou náhradou ryže. Možno ho použiť aj do polievok, nátierok a šalátov. Pripravíme si z neho výbornú raňajkovú kašu.

Ovos je vhodný aj na klíčenie.

Krajina pôvodu: Česká republika

Zloženie: BIO OVOS nahý

Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti 75%

Výživové hodnoty:

1 627 kJ / 389 kcal, tuky: 6,9g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1,2g, sacharidy: 66,3g, z toho cukry: 1,2g, bielkoviny: 16,9g, soľ: 0,005g, vláknina: 10,6g

Alergény: OVOS

Informácie o trhovníkovi

U Vážky

Bratislava

Vážka je symbolom prírody, znovuzrodenia a transformácie. Vnímame to ako transformáciu našu, ale aj transformáciu celého ľudstva. Sme Vážka, pretože si vážime a vážime. Vážime si zdravie, prírodu, potraviny, našich zákazníkov a dodávateľov, harmonické medziľudské vzťahy  a vážime si zodpovedný prístup.  Zároveň vážime a tiež vy vážite potraviny, drogériu a kozmetiku v množstve aké potrebujete a to všetko bez zbytočných obalov.

Inšpirujeme našou cestou. Hovorí sa, že každý človek časom dozrie. Dozrie na niečo, o čom je presvedčený, že je to správne, že cesta, po ktorej kráča, je práve jemu predurčená. My sme túto cestu našli - dať sebe, ľudom i svetu niečo viac. Niečo, čo nám a aj vám dáva zmysel. Táto naša cesta nie je tá jediná správna, a určite nie je dokonalá, tak ako nie sme ani my. Každý deň kráčajúc, či niekedy bežiac po nej, sa učíme žiť šťastnejšie, zdravšie, ohľaduplnejšie a zodpovednejšie. Každým svojim rozhodnutím hlasujeme za taký svet, v akom chceme žiť. Môžeme šetriť vodu kratším sprchovaním, či umývaním zubov bez tečúcej vody...Každý podľa svojich schopností, možností a nastavenia. My sme zahlasovali za vlastný ekologický obchod. Nie je to len o nákupe bez obalu. Je to „ NÁŠ“ veľký projekt, do ktorého sme zahrnuli všetko, čo si vážime - zdravie, prírodu, ľudí, potraviny a všetkých, ktorí ich dopestujú či vyrobia.

Poskytujeme možnosť alternatívneho nakupovania, kde množstvo je na voľbe zákazníka, potraviny sú plnohodnotné a obal je čo najnižšou záťažou pre životné prostredie.  Našu predajňu so širokým výberom nebalených potravín, kozmetiky a drogérie nájdete v Bratislave.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.