• Novinka
Víno Fiala

St. Laurent 2019 polosuché

Kód 0001102
  • Ručná výroba
  • Len z prírodných surovín

Táto ružová dáma je pýchou fialovskej pivnice, je plná záhadných zákutí, ukrýva radosť i splín, sviežosť mladosti i štipku vážnosti. 

Svätovavrinecké, ktoré na Vás čaká v tejto fľaši, vyrástlo v južnej časti modranského chotára s hlbokými čiernymi pôdami, ktoré obzvlášť svedčia modrým odrodám. Vďaka kvalitnému terroir a celoročnej poctivej vinohradníckej práci má toto víno bohatú škálu aromatických a chuťových odtienkov. Skvele sa hodí k ľahším predjedlám a šalátom.

Víno Fiala, St.Laurent 2019, polosuché, 0,75 L, ružové víno, hon: Noviny.

11,5 % obj.alk.

Obsahuje oxid siričitý

6,50 €
Objednavky, ktoré budú objednané do 03.12 23:59, budú doručené 5.12. medzi 15:00 a 20:00.

Práve si pozerá 3 ľudí

Viac ako 5 ks na sklade

Viac o produkte

Krajina pôvodu: Slovensko

Alergény: 12

Oxid siričitý a siričitany v koncentráciách vyšších ako 10 mg/l z hľadiska celkového obsahu SO2

Informácie o trhovníkovi

Víno Fiala

Modra

Kedy tradícia nášho vinárstva skutočne začala si už dnes nik nepämatá, isté však je, že vinár bol môj otec, dedo aj pradedo. Víno v našej pivnici robili pred 150 rokmi a možno i skôr. Remeslu sme zostali verní i v časoch zlých, keď naša rodina po vojne prišla kolektivizáciou o vlastné, ťažkou prácou vybudované vinohrady. Pred niekoľkými rokmi našej rodine vrátili to, čo po postsocialistickom divokom pľundrovaní z viníc zostalo. Odvtedy s neoblomnou snáď už dedičnou vášňou pre vinice a víno naša rodina kriesi vinice späť k životu, sile a kráse fascinujúcej prírody.V srdci malokarpatského vinohradníckeho regiónu naše vinárstvo znovu odkrýva čiastočne zabudnuté bohatstvo a slávu vína z Malých Karpát.

Sme členovia združenia Víno z Modry, ktoré spája aktivitami, marketingom a zmýšľaním 12 rodinných vinárstiev z Modry, ktorým záleží na udržaní a zveľaďovaní vinohradníckeho odkazu mnohých generácií nášho regiónu a ktorých ponuku nájdete na Tržnici Nivy.

Komentáre (0)

Momentálne nie sú žiadne recenzie zákazníkov.